Szukaj
Close this search box.

ZUS w Częstochowie

zus częstochowa

Spis treści

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Częstochowie znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 43/45, 42-200 Częstochowa. Infolinia ZUS Częstochowa to (22) 560 16 00, dostępna z telefonów stacjonarnych i komórkowych. Godziny otwarcia oddziału to: poniedziałek 8:00-17:00, wtorek-piątek 8:00-15:00. W tym miejscu można załatwić sprawy związane z emeryturami, rentami, ubezpieczeniami społecznymi, składkami, świadczeniami oraz zasiłkami, w tym także ubezpieczeniami zdrowotnymi.

Najważniejsze informacje

 • Oddział ZUS w Częstochowie mieści się przy ul. Dąbrowskiego 43/45, 42-200 Częstochowa
 • Numer infolinii ZUS Częstochowa to (22) 560 16 00
 • Godziny otwarcia oddziału: poniedziałek 8:00-17:00, wtorek-piątek 8:00-15:00
 • W oddziale można załatwić sprawy emerytalne, rentowe, ubezpieczeniowe i świadczeniowe
 • Dostępne są także usługi online, np. e-wizyta czy wnioski przez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS

Oddział ZUS w Częstochowie

Oddział ZUS Częstochowa ma swoją siedzibę przy ulicy Dąbrowskiego 43/45, 42-218 Częstochowa. Numer telefon ZUS Częstochowa to infolinia (22) 560 16 00, dostępna zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Godziny otwarcia ZUS Częstochowa to poniedziałek 8:00-17:00, a od wtorku do piątku 8:00-15:00.

Obszar działania placówki ZUS Częstochowa obejmuje miasto Częstochowę oraz gminy: Blachownia, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Rędziny i Starcza. Klienci mogą załatwiać tu wszelkie sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi, takimi jak ZUS Częstochowa emerytury, renty, składki i świadczenia.

Oprócz głównego oddziału ZUS Częstochowa, w regionie działają również inspektoraty ZUS Częstochowa w takich miejscowościach, jak Myszków, Lubliniec, Koniecpol, Kłobuck i Częstochowa.

Inspektoraty ZUS w Częstochowie

Oprócz głównego oddziału ZUS w Częstochowie, w regionie działają również inspektoraty ZUS. Oto adresy i numery telefonów tych placówek:

 • Myszków, ul. Sikorskiego 57, 42-300 Myszków, tel. (22) 560 16 00
 • Lubliniec, ul. Oleska 26, 42-700 Lubliniec, tel. (22) 560 16 00
 • Koniecpol, ul. Rynek 1, 42-230 Koniecpol, tel. (22) 560 16 00
 • Kłobuck, ul. Targowa 3a, 42-100 Kłobuck, tel. (22) 560 16 00
 • Częstochowa, ul. Okólna 17/19, 42-214 Częstochowa, tel. (22) 560 16 00

Dzięki sieci oddziałów i inspektoratów ZUS w Częstochowie, klienci mają łatwy dostęp do usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych niezależnie od miejsca zamieszkania. Każda z tych placówek oferuje pełen zakres obsługi związanej z emeryturami, rentami, ubezpieczeniami społecznymi, składkami i świadczeniami.

zus częstochowa

Oddział ZUS w Częstochowie świadczy usługi w zakresie rent, emerytur, zasiłków oraz ubezpieczeń społecznych. Można tu załatwić sprawy związane m.in. z:

 • Emeryturami
 • Rentami (z tytułu niezdolności do pracy, rodzinnymi, socjalnymi)
 • Emeryturami i rentami dla osób pracujących/zamieszkałych za granicą
 • Świadczeniami wypadkowymi
 • Świadczeniami przedemerytalnymi
 • Dodatkami do świadczeń emerytalno-rentowych (pielęgnacyjnym, dla sierot zupełnych, kombatanckim, kompensacyjnym, za tajne nauczanie, dla weteranów poszkodowanych)
 • Zasiłkami (chorobowym, opiekuńczym, macierzyńskim, pogrzebowym)
 • Zasiłkami dla osób pracujących/zamieszkałych za granicą

Usługi online ZUS

Mieszkańcy Częstochowy mają do dyspozycji szereg e-usług oferowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jedną z nich jest e-wizyta ZUS Częstochowa, która umożliwia załatwienie większości spraw bez konieczności osobistej wizyty w oddziale. Klienci mogą również skorzystać z PUE ZUS Częstochowa – Platformy Usług Elektronicznych, gdzie mogą składać wnioski online ZUS Częstochowa, na przykład w ramach programu Rodzina 500+ ZUS Częstochowa. Dzięki temu nie muszą wychodzić z domu, aby uzyskać pomoc i poradę ekspertów ZUS.

Wiele usług elektroniczne ZUS Częstochowa jest dostępnych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pozwala to na elastyczne i wygodne załatwianie spraw ZUS bez konieczności dostosowywania się do godzin pracy placówek. Klienci mogą w każdej chwili skorzystać z e-wizyt czy złożyć wniosek online, dopasowując to do własnego harmonogramu.

Usługa Opis
e-wizyta ZUS Częstochowa Umożliwia załatwienie spraw bez konieczności wizyty w oddziale
PUE ZUS Częstochowa Platforma Usług Elektronicznych, gdzie można składać wnioski online
wnioski online ZUS Częstochowa Możliwość złożenia wniosków, np. w ramach programu Rodzina 500+
usługi elektroniczne ZUS Częstochowa Szerokie spektrum e-usług dostępnych przez całą dobę
Rodzina 500+ ZUS Częstochowa Możliwość złożenia wniosku online na to świadczenie

Wniosek

Aby załatwić sprawę w Oddziale ZUS w Częstochowie, możesz umówić się na wizytę, dzwoniąc pod numer 34 368 93 37. Podczas rozmowy telefonicznej należy podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości), numer telefonu komórkowego, placówkę, w której ma się odbyć wizyta, a także sprawę, którą chcesz omówić z ekspertem ZUS. Wizytę można zarezerwować maksymalnie 6 dni przed jej terminem.

W Oddziale ZUS w Częstochowie możesz złożyć wniosek ZUS, a także uzyskać informacje na temat dostępnych formularzy ZUS i wymaganych dokumentów ZUS. Jeśli chcesz dokonać rejestracji ZUS lub załatwić inne formalności ZUS, personel oddziału chętnie Ci pomoże.

Pamiętaj, że dzięki Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS możesz również składać wnioski online, co pozwala na załatwienie wielu spraw bez konieczności osobistej wizyty w oddziale. To wygodne rozwiązanie szczególnie doceniają klienci ZUS w Częstochowie.

FAQ

Gdzie znajduje się Oddział ZUS w Częstochowie?

Oddział ZUS w Częstochowie znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 43/45, 42-200 Częstochowa.

Jaki jest numer infolinii ZUS Częstochowa?

Numer infolinii ZUS Częstochowa to (22) 560 16 00 z telefonów stacjonarnych i komórkowych.

Jakie są godziny otwarcia Oddziału ZUS w Częstochowie?

Oddział ZUS w Częstochowie jest otwarty: poniedziałek 8:00-17:00, wtorek-piątek 8:00-15:00.

Jakie sprawy można załatwić w Oddziale ZUS w Częstochowie?

W Oddziale ZUS w Częstochowie można załatwić sprawy związane z emeryturami, rentami, ubezpieczeniami społecznymi, składkami, świadczeniami i zasiłkami, w tym ubezpieczeniami zdrowotnymi.

Gdzie znajdują się inspektoraty ZUS w regionie Częstochowy?

Oprócz głównego Oddziału ZUS w Częstochowie, w regionie działają również inspektoraty ZUS w Myszkowie, Lublińcu, Koniecpolu, Kłobucku oraz w Częstochowie na ul. Okólnej 17/19.

Jakie usługi oferuje Oddział ZUS w Częstochowie?

Oddział ZUS w Częstochowie świadczy usługi w zakresie rent, emerytur, zasiłków oraz ubezpieczeń społecznych, m.in. emerytur, rent (z tytułu niezdolności do pracy, rodzinnych, socjalnych), świadczeń wypadkowych, przedemerytalnych, dodatków do świadczeń, zasiłków (chorobowych, opiekuńczych, macierzyńskich, pogrzebowych).

Czy można załatwić sprawę w Oddziale ZUS w Częstochowie bez osobistej wizyty?

Tak, klienci ZUS w Częstochowie mogą skorzystać z e-wizyty, która pozwala na załatwienie spraw bez konieczności osobistej wizyty w oddziale. Ponadto przez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS możliwe jest składanie wniosków online, np. w ramach programu Rodzina 500+.

Jak umówić się na wizytę w Oddziale ZUS w Częstochowie?

Aby umówić się na wizytę w Oddziale ZUS w Częstochowie, należy zadzwonić pod numer 34 368 93 37. Podczas rozmowy telefonicznej trzeba podać swoje dane osobowe, numer telefonu komórkowego, placówkę, w której ma się odbyć wizyta, oraz sprawę, którą chce się omówić z ekspertem ZUS. Wizytę można zarezerwować maksymalnie 6 dni przed jej terminem.

Powiązane artykuły

MORiS Chorzów

MORiS Chorzów to miejski ośrodek rekreacji i sportu, który oferuje mieszkańcom Chorzowa i okolic bogatą infrastrukturę sportową oraz szeroką gamę zajęć i wydarzeń sportowo-rekreacyjnych. Ośrodek dysponuje kilkoma basenami, siłownią, halami...

Read more